6.5 mm (1/4″ ) Plastic Air Operated Diaphragm Pump
| AIR INLET: | 1/4" FNPT |
|---|---|
| LIQUID INLET: | 6.5 mm (1/4" ) |
| LIQUID DISCHARGE: | 6.5 mm (1/4" ) |
| CONNECTION TYPE: | BSPT |
| MAX SUCTION LIFT CAPABILITY: | 2.5m (Dry) |
| MAX FLOW RATE: | 20 lpm (5.28gpm) |
| MAX PRESSURE: | 8.6 bar |
| MAX DIAMETER SOLIDS: | 1.6 mm |
| DISPLACEMENT PER STROKE: | N/A |
