76 mm (3″) Plastic Air Operated Diaphragm Pump
| AIR INLET: | 3/4" FNPT |
|---|---|
| LIQUID INLET: | 76 mm (3") |
| LIQUID DISCHARGE: | 76 mm (3") |
| CONNECTION TYPE: | ANSI (Flanged) |
| MAX SUCTION LIFT CAPABILITY: | 4.8m (Dry) |
| MAX FLOW RATE: | 902 lpm (238.3 gpm) |
| MAX PRESSURE: | 8.3 bar (120 psi) |
| MAX DIAMETER SOLIDS: | 10 mm (3/8 |
| DISPLACEMENT PER STROKE: | 5.01 L (1.325 gal) |
